• 0

Traşsız Saç Ekimi

Saç ektirmeyi çok istediği halde sırf traş olmamak için ameliyattan vazgeçen hastaların rüyasını gerçekleştiren yöntem, traşsız saç ekimi.

Saç ekimi operasyonu bir doku (saç kökü) nakli işlemidir ve en güçlü en sağlıklı foliküllerin kolayca seçilmesi için donör yani verici bölgenin traş edilmesi gerekir. Kimi hastalar için ve özellikle kadınlar arasında bu durum bir handikap olabilir. Operasyonun çok göze batmasını, sosyal hayatında dikkat çekmesini istemeyenler için traşsız saç ekimi devrim niteliğinde bir uygulamadır.

Traşsız Saç Ekimi Nedir?

DHI ya da FUE saç ekimi yöntemleri ile uygulanabilen traşsız saç ekimi, hastanın başı traş edilmeden gerçekleştirilen saç ekimi ameliyatıdır. Saçları belli bir bölgeden dökülmüş ve traş olmak istemeyen kadın ve erkeklerin kullanımına uygundur.

Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Donör bölge, var olan saçların arasında saklanacak şekilde, en verimli bölgenin tespit edilmesinin ardından mümkün olan en dar şekilde traş edilir. Buradan alınan saç kökleri DHI yönteminde otomatik kalem Choi Pen aracılığıyla direkt olarak ekilirken, FUE yönteminde önce kökler toplanır sonra açılan kanallara tek tek  nakledilir.

Traşsız saç ekimi operasyonundan sonra hasta, saçlarını aynı şekilde kullanmaya devam edebilir ve donör bölge var olan saçların arasına gizlendiği için belli olmaz.

Traşsız Saç Ekimi Sonuçları

Traşsız saç ekimi yaptıranlar, operasyon sonrası süreçte saç ekiminin neden olduğu sosyal rahatsızlıktan azade oldukları için iyileşme dönemini daha rahat atlatırlar. Bunun dışında traşsız saç ekimi sonuçları da diğer yöntemlerde olduğu gibi 6 ay ile 1 yıl arasında değişen bir zaman diliminde net olarak ortaya çıkar. Şok dökülme dediğimiz dönem, traşsız saç ekiminde de söz konusu olacaktır.

Traşsız saç ekiminde DHI saç ekimi yöntemi tercih edilmişse, otomatik kalemin açtığı mikro kanalların çok daha küçük olmasına bağlı olarak yara iyileşme dönemi FUE saç ekimi yöntemine göre daha hızlı olur.

Türkiye’de Traşsız Saç Ekimi

Türkiye’de traşsız saç ekimi, sıklıkla Choi Pen ile yapılan DHI saç ekimi yöntemi ile gerçekleştirilir. Choi Pen kullanımındaki hakimiyeti, saç ekimindeki üstün başarıları ve deneyimi, Türkiye’yi sadece saç ekiminde değil traşsız saç ekimi gibi çok daha meşakkatli bir alanda da dünyanın 1 numaralı saç ekim merkezi haline getirmiştir.

Traşsız saç ekimi sayesinde Türkiye’de saçlarınıza kavuşurken donör bölgenin ve/veya başın tamamının traş edilmesine gerek yoktur.

Traşsız Saç Ekimi Fiyatları

Klasik saç ekimine oranla traşsız saç ekimi fiyatları dörtte bir ile üçte bir oranda daha yüksek bütçelerde seyreder. Uygulama normal saç ekimine göre daha fazla dikkat, daha çok emek ve zaman gerektirir. Bu da operasyonun maliyetini artırır.

Kimler Traşsız Saç Ekimi İçin Uygun Adaydır

İlk uygulanmaya başlandığı dönemde daha çok belli bölgede saç kaybı olanlar ve kadınlarda saç ekiminde kullanılan traşsız saç ekimi, günümüzde çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

DHI saç ekiminde kullanılan otomatik kalemin ve FUE yönteminde kullanılan uçların çeşitlenmesi ile birlikte traşsız saç ekimi daha fazla kişi için uygun yöntem haline gelmiştir. Özellikle kimler tarafından tercih edildiğini açıklamak gerekirse:

  • Saç ekimi yaptırmak isteyen fakat saçlarını kesmek istemeyen kadın ve erkekler.
  • İş ya da sosyal hayatında saç ektirdiğinin anlaşılmasını, konuşulmasını istemeyenler.
  • Dış görünüşünde değişiklik yaşamadan saç ekimi yaptırmak isteyen herkes.