OZON FUE Saç Ekimi

Ozon tedavisi son yıllarda birçok sağlık alanında kullanılan güvenli ve etkin bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde söz konusu hastadan alınan bir miktar kana doktorların belirleyeceği oranda ozon eklenmesi ve eklenen bu ozon takviyeli kanın tekrar hastaya enjekte edilmesidir. Yaklaşık olarak 15 dakika süren bu operasyon kandaki oksijen miktarının artırılarak vücuttaki işleyişin daha sağlıklı bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Hücre yenilenmesi ve iyileşme sürecini arttıran bu uygulama birçok alanda büyük yarar sağlamaktadır.

Hangi Durumlarda Ozonfue Saç Ekimi Yapılabilir?

Ozon fue saç ekimi temel anlamda saç ekimi operasyonunun başarı yüzdesini artırmaya yönelik bir uygulamadır. Bu uygulama sonucunda hastaların daha rahat bi operasyon ve iyileşme süreci geçirmesi amaçlanır. Ozonfue saç ekimine uygun kitleler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Az miktardaki saç dökülmesinin artış göstermesi
 • Saç döklümesi miktarının fazla olması
 • Yeterli miktarda saç kökü sayısına sahip olunması
 • Saç şeklinin düz ya da hafif kıvırcık olması
 • Saç miktarınızın görünür derecede azalmaya başlaması
 • Saç dökülmesinin alınan önlemlere karşı devam etmesi
 • Uzman bir doktor tarafından muayene edilerek saç ekiminin gerekliliğinin öğrenilmesi

Bu belirtilerden bir ya da birkaçının gözlemlenmesi ozonfue saç ekimi işlemini gerektirebilir. 20 yaşından büyük ve 65 yaşından küçk bireylerin özel bir sağlık problemi bulunmaması durumunda ozonfue tedavisi gerçekleştirilebilir.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5-8 Saat

Anestezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

1-7 Gün

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet
Öncesi ve Sonrası

Kesin ve harika sonuçlar

Ortadaki oku sağa sola kaydırarak sonuçları görebilirsiniz.

Estecapelli Saç Ekim MerkeziTrapianto Capelli Prima e Dopo -1
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi

Ozonfue ve FUE Arasındaki Fark Nedir?

Ozon fue saç ekiminin temel amacı gerçekleştirilen saç ekimi operasyonunda başarıyı artırmaktır. Ozon fue saç ekiminde FUEden farklı olarak saç derisine ve köklerine ozon enjeksiyonu yapılmaktadır. Bu sayede saç kökleri daha güçlü bir hale gelmektedir. Aynı zamanda deriye enjekte edilen ozon sayesinde yaraların iyileşmesi ve saçların sağlığına karışması çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Ozonfue Nasıl Uygulanır?

Ozon fue tedavisinin uygulanması oldukça kolay bir operasyondur. Bu uygulamada ilk yapılan hastadan bir miktar kan alınmasıdır. Ardından bu kana ozon maddesi eklenmektedir. Bu sayede ozon enjekte edilmiş kan daha faydalı, güçlendirici ve onarıcı bir hal alır. Ozon enjekte edilen kan saç ekiminin yapıldığı bölgeye nakledir. Böylece ekim işlemi yapılan saç derisindeki yaraların daha çabuk iyileşmesi, saç köklerinin daha hızlı bir şekilde toparlanması amaçlanır. Ozon madddesinin içindeki yüksek oksijen çok daha hızlı bir iyileşme sürecinin önünü açmaktadır. Böylece çok daha sağlıklı ve konforlu bir saç ekimi operasyonu gerçekleştirilebilir.

Ozonfue Saç Ekiminin Faydaları Nelerdir?

OZON FUE Saç Ekim Uygulaması, TekniğiSaç ekimi alanı da ozon kullanımının arttığı bir alan olmuştur. Bunun başlıca sebeplerinden biri kabuklanma ve köklerin oturma sürecinin ozon fue işlemiyle daha kısa bir sürede gerçekleşmesidir. Bu tedavi yöntemi sayesinde saç kökleri çok daha kısa bir sürede güçlenmektedir.
Ozon Fue saç ekim yöntemi kullanılan saç ekimi operasyonlarında söz konusu hastanın daha sağlıklı ve konforlu bir süreç geçirmesi amaçlanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ozon fue tedavisini uygulayacak olan doktorun uygulamayı son derece sindirmiş ve saç ekimine hakim bir karakterde olmasıdır.

Ozon Fue tedavisinin faydalarını başlıca sıralamak gerekirse şöyle bir liste oluşturulabilir:

 • Ozon kandaki oksijen miktarının artmasına yardımcı olarak operasyon yapılan saç kökleri ve dersinin daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.
 • Cildin yenilenmesi saç ekim sürecinin başarısını olumlu yönde etkiler.
 • Ozon enjektesi, saç ekimi işleminde oluşabilecek komplikasyonların ortadan kalkmasına yardımcı olur.
 • Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olan ozon; virüs, bakteri, mantar gibi zararlı etkilere karşı daha güçlü bir yapı oluşturur.
 • Ozon ekilen saç köklerinin daha kısa sürede ve daha güçlü bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
 • Alınıp tekrar ekilmesi sürecinde risk altında olan saç kökleri ozon tedavisi sayesinde sağlıklı kalma ihtimalini yüksek tutar.
 • Hücre yenilenmesiyle beraber vücutta rahatlamaya zemin hazırlayan ozon fue tedavisi çok daha konforlu ve stresten uzak bir saç ekimi sürecini olası kılar.
 • Ciddi bir detoks rezervi olan ozon saç ekimi sırasında kullanılan tüm kimyevi maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.
 • Vücudun tamamında akışı hızlandıran ozon aynı zamanda cinsel güç uyandırmakta ve performans artışında da etkin bir rol oynamaktadır.

Ozon Fue Saç Ekimi işlemi Estecapelli’nin kendi oluşturmuş olduğu saç ekimi işlemidir. Sağlık ve konfor açısından birçok avantaj barındıran bu saç ekimi işlemi yalnızca Estecapelli tarafından gerçekleştirilmektedir.