Saç Yıkama

Saç ekiminden 2 gün sonra, ekilen saçlar yıkanmaya başlanmalıdır ve 15 gün boyunca her gün yıkanmalıdır. Operasyondan 10 gün sonra ekilen bölgede oluşan kabuklar dökülmelidir.

İlk 15 gün yapılması gerekenler:
null

1.Adım: Köpüğün Uygulanması

Operasyon sonrası size verdiğimiz köpük, yıkama öncesinde saç derinizin yumuşaması ve cilt hücrelerinin yenilenmesinde rol oynar.
Köpüğü ilk yıkamanızda size gösterildiği gibi ekim yapılan bölgeye ve donor bölgenize uygulayın. Uygulamayı ekilen köklere zarar vermemek sadece nazik dokunuşlarla gerçekleştirin. 30 dakika sonra bekledikten sonra saç yıkaması sırasında durulayın.
null

2.Adım: Şampuan Uygulanması

Tarafımızdan size verilen özel tıbbi şampuan kabukların dökülmesi ve cildin iyileşmesi süresinde etkilidir.
Saçınızdaki köpüğü duruladıktan sonra, elinizde köpürttüğünüz şampuanı nazikçe ekim bölgenize uygulayıp ve ardından bekletmeden durulayın.
null

3.Adım: Durulama

Durulama esnasında su ılık olmalıdır ve basınçlı su kullanılmamalı. Bir kase ya da elinizi duş başlığıyla basınız arasına koyarak durulamanız gerekmektedir. Kafanızda köpük ya da şampuan kalmadığından emin olana kadar durulayınız.
null

4.Adım: Kurutma

Saçınızı kurutmak için bir havlu kullanmayınız. En iyi seçenek kendiliğinden kurumasını beklemektir.

Saç yıkamalarından sonra her 2 günde 1 olmak üzere bize saç fotoğraflarınızı mutlaka gönderiniz. Kabuk dökme işlemi medikal danışmanımız tarafından tarafınıza anlatılacaktır.