Estecapelli Saç Ekim Merkezi

OZON DHI Saç Ekimi

Ozon tedavisi son yıllarda birçok sağlık alanında kullanılan güvenli ve etkin bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde söz konusu hastadan alınan bir miktar kana doktorların belirleyeceği oranda ozon eklenmesi ve eklenen bu ozon takviyeli kanın tekrar hastaya enjekte edilmesidir. Yaklaşık olarak 15 dakika süren Ozon DHI saç ekimi kandaki oksijen miktarının artırılarak vücuttaki işleyişin daha sağlıklı bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Hücre yenilenmesi ve iyileşme sürecini arttıran bu uygulama birçok alanda büyük yarar sağlamaktadır.

Choi Kalemi

Choi kalemi saç ekim sürecindeki kanal açma ve saç köklerini ekme süreçlerini bir araya getirerek operasyon ve iyileşme sürecini hızlandıran bir araçtır. Choi kalemi kullanılarak saç derisinde kök kanalı açmak yerine direkt olarak ekim yapılabilmektedir. Choi kaleminde bulunan implanter iğnesi bu operasyonun gerçekleştirilmesini sağlayan temel etkendir.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5-8 Saat

Anestezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

1-7 Gün

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet
Öncesi ve Sonrası

Kesin ve harika sonuçlar

Ortadaki oku sağa sola kaydırarak sonuçları görebilirsiniz.

Estecapelli Saç Ekim MerkeziTrapianto Capelli Prima e Dopo -1
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi

Kimler Ozon DHI Saç Ekimi Yaptırabilir?

Ozon DHI saç ekimi temel anlamda saç ekimi operasyonunun başarı yüzdesini artırmaya yönelik bir uygulamadır. Bu uygulama sonucunda hastaların daha rahat bi operasyon ve iyileşme süreci geçirmesi amaçlanır. Ozon dhı saç ekimine uygun kitleler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Az miktardaki saç dökülmesinin artış göstermesi
 • Saç miktarınızın görünür derecede azalmaya başlaması
 • Saç dökülmesinin alınan önlemlere karşı devam etmesi
 • Uzman bir doktor tarafından muayene edilerek saç ekiminin gerekliliğinin öğrenilmesi

Bu belirtilerden bir ya da birkaçının gözlemlenmesi ozon DHI saç ekimi işlemini gerektirebilir. 20 yaşından büyük ve 65 yaşından küçük bireylerin özel bir sağlık problemi bulunmaması durumunda ozon DHI tedavisi gerçekleştirilebilir.

Ozondhı Nasıl Uygulanır?

Ozon DHI Saç ekimi, DHI saç ekimi operasyonunun ozon takviyesi yapılarak gerçekleştirilmesidir. Bu sayede iyileşme süreci hızlandırılmakta ve saç ekimi başarı yüzdesi artırılmaktadır. Kullanılan Choi kalemi sayesinde çok daha kısa bir zamanda gerçekleştirilen DHI saç ekimi, ozon takviyesiyle beraber çok daha güçlü bir hal alır. Burada da tıpkı DHI saç ekiminde olduğu gibi saç kanallarının açılması süreci ve saç ekimi süreçleri choi kalemi yardımıyla aynı anda gerçekleştirilmektedir.

Estecapelli Saç Ekim Merkezi

Ozondhı Saç Ekiminin Faydaları Nelerdir?

Ozon DHI tedavisinin faydalarını başlıca sıralamak gerekirse şöyle bir liste oluşturulabilir:

 • Ozon kandaki oksijen miktarının artmasına yardımcı olarak operasyon yapılan saç kökleri ve dersinin daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.
 • Cildin yenilenmesi saç ekim sürecinin başarısını olumlu yönde etkiler.
 • Ozon enjektesi, saç ekimi işleminde oluşabilecek komplikasyonların ortadan kalkmasına yardımcı olur.
 • Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olan ozon; virüs, bakteri, mantar gibi zararlı etkilere karşı daha güçlü bir yapı oluşturur.
 • Ozon ekilen saç köklerinin daha kısa sürede ve daha güçlü bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
 • Alınıp tekrar ekilmesi sürecinde risk altında olan saç kökleri ozon tedavisi sayesinde sağlıklı kalma ihtimalini yüksek tutar.
 • Hücre yenilenmesiyle beraber vücutta rahatlamaya zemin hazırlayan ozon fue tedavisi çok daha konforlu ve stresten uzak bir saç ekimi sürecini olası kılar.
 • Ciddi bir detoks rezervi olan ozon saç ekimi sırasında kullanılan tüm kimyevi maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.
 • Vücudun tamamında akışı hızlandıran ozon aynı zamanda cinsel güç uyandırmakta ve performans artışında da etkin bir rol oynamaktadır.
Ozon DHI Saç Ekimi

Ozondhı Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Dezavantajlar Nelerdir?

DHI saç ekimi yapılırken iyi araştırılması ve bilinmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir;

 • DHI saç ekimi Fue’ye göre yeni bir yöntemdir.
 • Yeni bir yöntem olması sebebiyle DHI saç ekimi yapacak doktorların yetkinliği çok önemlidir. Yetkinlikten yoksun doktorların estetikten uzak bir ekim gerçekleştirme ihtimalleri vardır.
 • Gerçekleştirilecek saç ekimi öncesi ekim haritası özenle oluşturulmalıdır. Aksi takdirde biçimden yoksun bir saç ekim operasyonu gerçekleşebilir.
 • Ozon tedavisi yapılırken vücuda verilecek ozon takviyeli kanın doğru şekilde aktarılması çok önemlidir. Aksi takdirde her bölgeden eşit verim alınması zorlaşmaktadır.

Ozon DHI Saç Ekimi işlemi Estecapelli’nin kendi oluşturmuş olduğu saç ekimi işlemidir. Sağlık ve konfor açısından birçok avantaj barındıran bu saç ekimi işlemi yalnızca Estecapelli tarafından gerçekleştirilmektedir.