FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

FUE ( Foliküler ünite ekstrasyonu )hasadı ile lokal anestezi altında 1 ila 4 kıl içeren greftler tek tek çıkarılır; bu mikro çıkarma işlemi 0,6 mm ile 1,0 mm arasında çapta değişen küçük pançlar kullanılarak mikromotor yardımıyla kullanılır.
Daha sonra operatör, Safir kalem denilen özel cerrahi aletle saç olmayan açık bölgeye, saçın çıkış yönü ve açısını dikkate alarak, doğal ve sık bir şekilde kanallar açar. Toplanılan greftler açılan kanalların içerisine özenle yerleştirilerek FUE saç ekiminin son aşaması tamamlanmış olur. Alınan kökler kişinin kendisine ait olduğu için aynı renk ve karakterde çıkar.
FUE saç ekimi yönteminde en önemli detay doktor ve sağlık ekibinin tecrübesidir. FUE Saç ekimi yaptıran kişinin doğal bir görünüme kavuşması için kanal açma işleminin en iyi şekilde yönetilmesi gerekir.

FUE Saç Ekim Tekniğindeki Adımlar Nelerdir?

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5-8 Saat

Anestezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

1-7 Gün

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet
Öncesi ve Sonrası

Kesin ve harika sonuçlar

Ortadaki oku sağa sola kaydırarak sonuçları görebilirsiniz.

Estecapelli Saç Ekim MerkeziTrapianto Capelli Prima e Dopo -1
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi

FUE Saç Ekim Tekniğinde ne zaman sonuç alınır?

Ekim yaptıran kişi yeni görüntüsüne bir an önce kavuşmak ister. Ekilen saçların çıkma süresi kişiden kişiye değişebileceği için bu konuda net bir zaman söylemek doğru değildir. Ancak saç ekimi yaptıran kişilerde görüldüğü üzere saçlarda kesin sonucun görülmesi yaklaşık olarak 6 ila 12 aya kadar sürmektedir.

FUE Method Saç Ekimi kimlere uygulanabilir?

Saç ekiminin başarılı olmasında rol oynayan birçok faktör vardır. Saç ekimine uygunluğunuz konsültasyon (tıbbı geçmiş bilginiz) sırasında saçınızın analiz sonucuna göre şekillenmektedir. Bu aşamada oldukça deneyimli Saç Ekimi cerrahınız sizin için doğru saç ekim yönteminin ne olduğundan emin olacaktır.
Bu kararı vermek için doktorunuz aşağıdaki unsurları göz önünde bulunduracak;

  1. Yaş – Saç ekimi için gerçekten bir yaş sınırı olmamasına rağmen, yine de saç ekimi için en iyi adayların 27-30 yaşın üzerinde olması sonuçlar üzerinde rol oynamaktadır.
  2. Donöralan – Nakledilebilecek sağlıklı saç köklerine sahip olmanız gerekir. Donör bölge genellikle saçlı derinin alt kısmıdır, bazen göğüs ve sakal kılları saç ekimi için kullanılabilir.
  3. Saç Dökülmesinin Türü – Saç dökülmenizin nedeni, saç ekimine uygunluğunuzun büyük bir parçasıdır. En iyi adaylar, erkek veya kadın tipi kellikten muzdarip olanlardır, çünkü tipik olarak tüm kafa derisini değil, saç derisinin yalnızca belirli bölgelerini etkiler. Yani donör alanınız büyük olasılıkla etkilenmeyecektir.
  4. Sağlık – Etkili bir saç ekimi için tıbbi açıdan herhangi bir rahatsızlığınızın olmaması gerekir.

Saç ekim operasyonları nerede gerçekleştirilir?

EsteCapelli’de tüm saç ekimi işlemleri tam teşekküllü hastanede yapılmaktadır.
İşlemin gerçekleştirileceği özel hastane, Türkiye’nin en büyük zincir hastanelerindendir.
Aynı hastanede doktorla konsültasyon ve operasyon olacağından tekrar seyahat etmenize gerek kalmayacaktır.

FUE işleminden önce saç tıraşı gerekli mi?

Kafanızın arka ve yan (donör) bölgelerini ve ayrıca ekim yapılacak alanını tıraş etmeniz gerekecektir. Saç köklerine zarar vermemek ve ekilecek alanı daha iyi belirlemek için en iyi seçenek işlem görecek alanları tıraş etmektir.

Ancak bazı durumlarda, tamamen tıraş olmaya gerek yoktur ve hasta saçlarını tıraş etmeye istekli değilse konsültasyonda doktor tarafından onaylanması gerekir.

Tıraşsız Fue saç ekimi; profesyonel tıbbi ekip ve teknik beceri gerektiren, doktorunuz tarafından belirlenmesi gereken hassas bir işlemdir.

FUE İşlemi ağrılı bir işlem midir?

EsteCapelli’de saç ekim işlemi ağrılı değildir, anestezi işlem görecek bölgeye özel bir alet kullanılarak hava basıncı yardımı ile lokal olarak uygulanır. Bu aşamadan sonra lokal anestezi iğneleri uygulanmalıdır.

Acı eşiği kişiye göre değişen bir durum olduğu için bazı hastalar işlem sırasında uyuyabilirken bazı hastalar anestezi esnasında acı hissettiklerini dile getirebilirler. Ancak burada hissedilen acı, dayanılmaz düzeyde bir acı değildir ve sadece anestezi uygulanan sürede hissedilebilir.

FUE İşleminin sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

Sonuçlar, saç ekim işleminden yaklaşık 4-6 hafta sonra görülmeye başlayacak ve tam sonuçlar 6 ila 12 ay arasında görülecektir.

EsteCapelli’de ilk yılın sonuna kadar saç ekiminde size her türlü destek verilecek ve belirli dönemlerde bakım ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Merak Ettiğiniz Her Şey

Sıkça Sorulan Sorular