Kaş ekimi nedir?

Kaş ekimi, saç greftlerinin kaş bölgenize aktarıldığı kozmetik bir işlemdir. Bu amaç, bu greftlerden yeni saçların çıkması ve makyaj ürünleri kullanmak yerine daha dolgun bir görünüm üretmesidir.
Kaş kılı greftleri kulaklarınızın üstündeki kıllardan alınır. Bir cerrah sadece tek tek saç köklerini de aktarır. Bu, ilk aktarılan tüyler döküldükten sonra kaşlarınızda yeni tüylerin çıkmasını sağlamaya yardımcı olur.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5-8 Saat

Anestezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

1-7 Gün

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Kaş Ekimi Neden Tercih Edilmekte?

Kaş Ekimi son yıllarda sıkça başvurulan bir estetik alanı olmuştur. Bunun başlıca sebebi gelişen teknolojik imkanların kaş ekimine elverişli bir ortam oluşturmuş olmasıdır. Bir diğer önemli etken ise insanların ve çevresel faktörlerin kaşlarda ciddi bir deformasyona sebep olmasıdır. Yanlış yöntemler kaşların alınması, ani kaş dökülmeleri, makyaj ya da benzeri sebeplerle oluşan deformasyonlar ve bazı rahatsızlıklar kaşların görünümünü etkileyebilmektedir. Belli bir sürenin ardından eski görünümüne kavuşmayan kaşlarda kaş ekimi operasyonunun gerçekleşmesi bu nedenle son dönemde büyük bir artış göstermiştir.

Kaş Ekimi Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Kaş ekimi operasyonu da tıpkı saç ekimi işlemleri gibi benzer kıl yapısının bulunduğu bölgelerden kök alınması ve bu köklerin kaş bölgesine ekilmesiyle gerçekleşmektedir. Bu bölge genellikle saçın enseye yakın bölümü olarak tercih edilir.

Kaş Ekimi Neden Hassas Bir Operasyondur?

Kaş ekimi operasyonunun yapılması tüm ekim operasyonları içerisinde gerçekleştirilmesi en zor işlemlerden biridir. Bunun başlıca sebebi kullanılacak köklerin başka bir bölgeye ait olacak olmasıdır. Yani saç bölgesinden alınan köklerin kaşlarda kullanılacak olması estetik anlamda daha yoğun bir gayreti gerektirmektedir. Burada köklerin ekimi esnasında hassasiyet son derece üst seviyede olmalıdır. Aksi takdirde bütünlükten uzak bir kaş ekimi operasyonu gerçekleştirilmiş olur.

Kaş Ekimi Hangi Yöntemle Yapılmalı

Kaşlar sürekli göz önünde olan uzuvlardır ve bu sebeple operasyon yapılırken sonraki süreç gözetilerek karar verilmesi olumlu olacaktır. Kaş ekiminin DHI yöntemiyle gerçekleştirilmesi bu anlamda son derece önemlidir. Çünkü bu işlem daha hızlı bir iyileşme sürecini tetikleyecektir. Böylece çok daha hızlı bir şekilde gündelik yaşama dönmek olasıdır. Çünkü FUE yönteminde hem süreç hem de iyileşme biraz zaman alacaktır. Kaş ekimi işlemine karar verilmesinin ardından doktora büyük bir sorumluluk düşmektedir. Burada hastanın kaş yapısının ve çizgisinin son derece hassasiyetli bir şekilde belirlenmesi gerekir. Estetik açıdan yeterli yetenek ve tecrübeye sahip olmayan doktorların bu operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi son derece zordur.

Kaş Ekimi Süreci Nasıl İlerler?

Kaş çizgisinin belirlenmesinin ardından saç köklerinin toplanması süreci başlar. Daha sonra ise DHI yöntemine uygun ekim operasyonu gerçekleştirilir. Operasyon esnasında lokal anestezi yapılması sağlık ve konfor açısından doğru olacaktır. Bir diğer hassas nokta ise seçilen saç köklerinin tekli biçimde seçilmesidir. Tekli saç kökleri kaşların görünümü açısından daha estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Kaş ekimi operasyonunda ekilen greft sayısı saç ekimine göre daha az sayıda olduğu için ekim işlemi kısa sürmektedir. Tahminen iki ila üç saat arası süren kaş ekimi süreci bu sebeple çok daha yoğun bir hassasiyeti gerektirmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından iki hafta içerisinde şok dökülme gerçekleşir. Yaklaşık 90 gün içerisinde ise kaşlar sağlıklı hale gelmeye başlar. İstenilen kaş görüntüsünün tam anlamıyla gerçekleşmesi ise bir sene gibi bir sürece ihtiyaç duyabilir.