Saç Ekiminde Son Metotlardan Olan VITA (Vitamin) Tekniği

Normal metot ile saç köklerini toplama işlemi sırasında alınan saç köklerinin zarar görme riski vardır. Genellikle zayıftırlar ve kırılmaları kolaydır. Alım sırasında kaçınılmaz olarak kök kaybı yaşanır. Saç ekim işleminde kayıp sayısını en aza indirmek için gerçekleştirilen DHI VITA saç ekimi bu anlamda saç ekimi başarısını olumlu yönde etkilemektedir.

DHI VITA Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Donör bölgesinden alınan saç folikülleri toplanır, alınan saç folikülleri, foliküller izotonik bir sıvıya yerleştirilir ve ChoiPen yardımıyla saçsız alanlara yerleştirilir. Bu teknikte saçlarınız traş edilmez, traşsız saç ekimi olarakta bilinir

DHI VITA tekniğinde buna ilave olarak özel makineye konan kökler, vitamin, mineral ve aminoasit bazlı likitin soğuk buhara dönüştürülmesi ile köklere verilir. Bu sayede kökler beslenir ve ekim işlemine kadar canlı tutulur.

DHI VITA yönteminde en önemli detay, saç köklerinin kalem yöntemi ile çok özenli ve dikkatli bir şekilde yerleştirilmesidir, sonrasında doktor ve sağlık ekibinin tecrübesi oldukça önemlidir. Bununla birlikte diğer bir önemli nokta ise saç köklerinin 40-45 derecelik açılarla ekilmesi ve önceki saçların gösterdiği yöne uygun olarak yapılmasıdır.

DHI VITA saç ekim tekniğindeki adımlar nelerdir?

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5-8 Saat

Anestezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

1-7 Gün

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet
Öncesi ve Sonrası

Kesin ve harika sonuçlar

Ortadaki oku sağa sola kaydırarak sonuçları görebilirsiniz.

Estecapelli Saç Ekim MerkeziTrapianto Capelli Prima e Dopo -1
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi

DHI VITA Tekniğin Avantajları Nelerdir?

DHI Saç ekiminin Fue yöntemine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar sayesinde sağlıklı bir saç ekimi gerçekleştirmesi daha olasıdır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Uygulanan vitamin kompleksi sayesinde operasyon sırasında saç kökleri beslenerek muhtemel kök kayıpları en aza indirgenir.
 • Saçların büyüyüp gelişmesi de VITA metodunda daha hızlı gerçekleşir.
 • Daha hızlı şekilde gerçekleştirilen bir operasyondur.
 • Kanal açılması ve ekim uygulamaları tek bir işlemde birleştiği için saç köklerinin sağlıklı kalma ihtimali daha yüksektir.
 • Kanal açma süreci olmadığı için ekim yapılacak bölgenin traşlanmasına gerek yoktur.
 • Kanal açma operasyonu yapılmadığı için yara ve kabuklanma miktarı çok daha azdır.
 • Daha garantili sonuçlar elde edilmektedir.
 • iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşir.

Ayrıca köklerin vitamin, aminoasit ve mineral bazlı bazı solüsyonlarla tedavi edilerek onların alım öncesi güçlendirilmesi ve beslenmesi uygulamasına dayanan VITA tekniği saç köklerinin alındıktan sonraki süreçte yaşamsal faaliyetlerini yitirmemesi için son derece faydalıdır. Bu teknik neticesinde kök sağlığı korunur ve hasar görme riskine daha az maruz kalır. Bu şekilde beslenen saç kökleri ekimden sonraki süreçte de daha kolay bir gelişim gösterir.

Estecapelli Saç Ekim Merkezi

DHI VITA saç ekim tekniğinde ne zaman sonuç alınır?

Ekim yaptıran kişi yeni görüntüsüne bir an önce kavuşmak ister. Ekilen saçların çıkma süresi kişiden kişiye değişebileceği için bu konuda net bir zaman söylemek doğru değildir. Ancak saç ekimi yaptıran kişilerde görüldüğü üzere saçlarda kesin sonucun görülmesi yaklaşık olarak 6 ila 12 aya kadar sürmektedir.

DHI VITA işlemi ağrılı bir işlem midir?

Estecapelli’de saç ekim işlemi ağrılı değildir, anestezi işlem görecek bölgeye özel bir alet kullanılarak hava basıncı yardımı ile lokal olarak uygulanır. Bu aşamadan sonra lokal anestezi iğneleri uygulanmalıdır.

Acı eşiği kişiye göre değişen bir durum olduğu için bazı hastalar işlem sırasında uyuyabilirken bazı hastalar anestezi esnasında acı hissettiklerini dile getirebilirler. Ancak burada hissedilen acı, dayanılmaz düzeyde bir acı değildir ve sadece anestezi uygulanan sürede hissedilebilir.

Estecapelli Saç Ekim Merkezi

DHI VITA metot saç ekimi kimlere uygulanabilir?

Saç ekiminin başarılı olmasında rol oynayan birçok faktör vardır. Saç ekimine uygunluğunuz konsültasyon (tıbbı geçmiş bilginiz) sırasında saçınızın analiz sonucuna göre şekillenmektedir. Bu aşamada oldukça deneyimli Saç ekimi cerrahınız sizin için doğru saç ekim yönteminin ne olduğundan emin olacaktır.

Bu kararı vermek için doktorunuz aşağıdaki unsurları göz önünde bulunduracak;

 1. Yaş – Saç ekimi için gerçekten bir yaş sınırı olmamasına rağmen, yine de saç ekimi için en iyi adayların 27-30 yaşın üzerinde olması sonuçlar üzerinde rol oynamaktadır.
 2. Donör alan – Nakledilebilecek sağlıklı saç köklerine sahip olmanız gerekir. Donör bölge genellikle saçlı derinin alt kısmıdır, bazen göğüs ve sakal kılları saç ekimi için kullanılabilir.
 3. Saç Dökülmesinin Türü – Saç dökülmenizin nedeni, saç ekimine uygunluğunuzun büyük bir parçasıdır. En iyi adaylar, erkek veya kadın tipi kellikten muzdarip olanlardır, çünkü tipik olarak tüm kafa derisini değil, saç derisinin yalnızca belirli bölgelerini etkiler. Yani donör alanınız büyük olasılıkla etkilenmeyecektir.
 4. Sağlık – Etkili bir saç ekimi için tıbbi açıdan herhangi bir rahatsızlığınızın olmaması gerekir.
Estecapelli Saç Ekim Merkezi

DHI VİTA Tekniğin Başarı Oranı

Ekim sonrası saç köklerinin büyüme başarı olasılığı DHI VITA ile artırılır. Normal bir nakil sırasında büyümeyen kökler %20 oranında saptanırken, DHI VITA sayesinde bu oran genellikle % 0’a düşürülür.

Estecapelli’nin imza tekniği olan bu metot patentli olarak sadece Estecapelli’ye aittir.