Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız sağlığı ve diş tedavilerinde gerek duyulan tüm cerrahi işlemler, ağız diş ve çene cerrahisi başlığı altında toplanmıştır. Diş, çene kemiği, diş eti ve yumuşak dokuların işlevselliği ile ilgili sorunların tedavisinde ve estetik problemlerin giderilmesinde, birçok farklı yöntem ve tedaviler, ağız diş ve çene cerrahisi kapsamın uygulanmaktadır.

Aşağıdaki konularda ameliyat yapma yetkisine sahip cerrahların çalıştığı bu uzmanlık alanı özellikle çene cerrahisi alanında büyük ameliyatlar gerçekleştirilebilmektedir.

Çene travması, Yaralanma, Çene çıkığı, Doğuştan gelen çene kemiği bozuklukları, Çene ve diş kökünde kist, Çene ve diş kökünde tümör, Batık yirmi yaş dişi operasyonları

agiz-dis-cene-cerrahi
ameliyathane

Anestezi ve Ameliyathane

Genel anestezi gerektiren operasyonlar ameliyathane ortamında yapılması gereken türden işlemlerdir. Çene ve çene kemiği üzerinde gerçekleştirilen estetik ya da fonksiyonel tedaviler genellikle bu türden operasyonlardır.

Genel anestezi uygulanacaksa öncelikle hasta anestezi doktoru tarafından muayene edilir, varsa düzenli kullandığı ilaçlar öğrenilir, anesteziye engel bir durum olmadığından emin olduktan sonra operasyonlar gerçekleştirilir. Genel anestezi hastanın bilincinin kapalı olduğu, bedeninin herhangi bir şey hissetmediği derin uyku durumudur.

Sedasyon Nedir?

Genel anesteziden farklı olarak sedasyonda hastanın bilinci açıktır fakat gene derin uyku halindedir. İşlemi duymaz, ağrı hissetmez fakat doktorun verdiği komutları duyar ve yerine getirebilir.

Sedasyon; implant, diş çekimi, yirmilik diş operasyonu gibi hastanın ağzının açık olması gereken tedavilerde kullanılan, daha çok seslerden rahatsız olan kişilerin, konforlu bir tedavi süreci için tercih ettikleri bir tür anestezik uygulamadır.

sedasyon-cozumu

Dişçi Korkusuna Sedasyon Çözümü

Dişçi koltuğundan korkan yetişkin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur, genelde insanlar bu durumu gizler hatta kendileri bile farkında olmayabilir. Son ana kadar diş hekimine gitmemenin bir yolunu ararlar. Sedasyon özellikle bu gibi durumlarda hastanın rahatı için tercih edilebilir.

  • Diş tedavisi travması olan kişilerde endişeyi ortadan kaldırır.
  • Uygulama sırasında hasta gerilmez, travmatik anısı tetiklemez.
  • Son derece konforlu bir anestezik etki sağlar, herhangi bir ağrı hissedilmez.
  • Hasta, tedavi sırasında çıkan sesleri duymaz.
  • Diş tedavisi korkusunun aşılmasına olumlu katkılar vardır.

Sedasyon Güvenli mi?

Anestezi uzmanı tarafından; yaş, kilo ve işlem süresine göre uygulanan bilinçli sedasyon tıbbi açıdan güvenilirliği onaylı bir anestezi yöntemidir.

turkiyede-agiz-dis-cene-cerrahisi

Türkiye’de Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Tedavisi Fiyatları

Sağlık sektöründeki başarıları ve sağlık turizmindeki gelişmişliği ile tüm dünyanın güvenini kazanmış olan Türkiye, ağız ve diş sağlığı tedavilerinde de en çok tercih edilen adreslerin başında gelir.

Türkiye’de ağız diş ve çene cerrahisi tedavileri sayesinde hem estetik hem fonksiyonel gereksinimlerinizi, en iyi şekilde giderebilirsiniz, üstelik uygun fiyatlarla.

Diğer Diş Tedavileri