Saç Ekiminde En Yeni Teknikler FUE VİTA

  Türkiye’de saç ekimi, en çok gerçekleştirilen estetik ameliyatların başında geliyor ve saç ekiminde tüm dünyanın en çok tercih ettiği ülke Türkiye. Çünkü hem fiyatlar uygun hem de sürekli gelişen teknikler ve uygulanan yepyeni yöntemler sayesinde her geçen gün çok daha başarılı ve son derece doğal görünen sonuçlar elde ediyoruz.

  Saç ekiminde geçerli olan temel teknik FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi yöntemidir ve FUE Vita, Türkiye’de saç ekiminde kullanılan en yeni FUE versiyonlarından  biri.

  Este Capelli olarak Türkiye’de FUE Vita’nın ilk uygulayıcıları arasında olmaktan gurur duyduğumuzu paylaşmak isteriz. Saç kökü nakli ile saç köklerinin beslenmesini bir araya getiren VİTA Tekniği sayesinde saç ekiminde bambaşka bir dönem başlıyor diyebiliriz.

  FUE Vita Nedir?

   İlerleyen zamanlarda tüm FUE yöntemi ile saç ekimi operasyonlarında kullanılmaya başlanacağı düşündüğümüz FUE Vita; FUE saç ekimi yönteminin vitamin, mineral ve amino asitlerle desteklendiği bir ileri versiyonudur.

  Klasik FUE saç ekiminde, donör bölgeden toplanan greftler, tek tek saç tellerine ayrıldıktan sonra alıcı bölgeye ekilmek üzere bekletildiği için bu sırada saç köklerinin ölmesi gibi bir risk söz konusudur. Zayıf ya da toplama sırasında hasar gören greftler genellikle bu aşamada kaybedilir ya da ekildikten sonra dökülür. Hele ki saç ekimi yapan ekip bu konuda gereken özeni yeterince göstermezse, bu kayıp başarısız saç ekimi sonuçlarına kadar varabilir.

  Neden Fue Vita?

  Folüküler unitenin bağımsız bir yapı olarak keşfedilmesinin ardından saç ekiminde devrim niteliğinde sıçramalara neden olan FUE Saç Ekimi Yönteminin en büyük handikapı, çıkarılan greftlerin, alıcı bölgede kanal açma aşamasına kadar, yaklaşık 3 -4 saat boyunca, izotonik içinde bekletilmek zorunda olmasıdır. İlk alınan greft en uzun süredir beklediği için kanal açıldıktan sonra ilk önce ekilmelidir.

  Foliküler ünite donör bölgeden alındıktan sonra ekilelene kadar geçen süre, greftin dışarda kaldığı ortamın ısısı, toplanma sırası ve ekilme sırası gibi nüanslar, FUE saç ekiminin başarısını belirleyen başlıca koşullardır. Tecrübeli eller, zayıf donör bölgeye rağmen  inanılmaz başarılara imza atarken yeterince deneyimli olmayan kişiler kuvvetli donör bölgeye rağmen hayal kırıklığına neden olabilir.

  FUE Vitanın Sağladığı Avantajlar

  FUE Vita, bu sorunu çözen FUE saç ekimi yöntemidir. Toplanan greftlerin içinde bekletildiği sıvı, saç köklerini besleyecek vitamin, mineral ve amino asitler içermektedir.

  Bekleme sırasında beslenen saç kökleri, ekildiğinde çok daha kuvvetli bir şekilde tutar ve kısa sürede güçlenir. FUE saç ekiminde olası greft kaybı en aza indirgenmiş olur ve çok daha güçlü kökler, daha iyi sonuçlar elde etmemizi sağlar.

  Türkiye’de FUE Vita Saç Ekimi

   Özellikle saç kökleri zayıf ve saç telleri cılız kişilere saç ekimi yapmayı mümkün kıldığı için FUE Vitanın  giderek daha yaygın olarak kullanılacağını şimdiden öngörmek mümkün.

  Saçlarına Türkiye’de kavuşmak isteyenler FUE VİTA sayesinde daha güçlü saç köklerinden uzayan doğal ve gür saçlara kavuşuyor. Donör bölgenin zayıf olduğu kişilerde FUE Vita var olan potansiyeli en iyi şekilde kullanmamızı sağlıyor. İkinci saç ekimi operasyonlarında, saç köklerini nakil öncesi VİTA Tekniği ile beslemek çok daha iyi neticeler elde etmemizi kolaylaştırıyor.

  FUE Vita hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz konsültasyon ve randevu için lütfen bizimle iletişime geçin.