Kadınlarda Traşsız Saç Ekimi

  Kadınlarda Traşsız Saç Ekimi

   

  Saç dökülmesi kadınlar arasında erkeklere oranla daha az rastladığımız bir durumdur fakat kadınlar için saçlar gençliğin ve dişiliğin sembolü olduğu için her kadın gür ve güzel saçlara sahip olmak ister. Kadınlarda traşsız saç ekimi sayesinde bu hayali gerçekleştirmek ve saç dökülmesini kalıcı olarak tedavi etmek mümkün.

  Kadınlarda saç dökülmesi, ilerleyen yaşa bağlı olarak saçlarda seyrelme, menopozda saç dökülmesi, alın çizgisinin gerilemesi gibi saç kayıpları şeklinde cereyan eder. Tıbbı ismiyle androgenetik alopesi dediğimiz kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi ise ilerleyen yaşlarda daha sık ortaya çıkar ve şiddetli saç dökülmelerine neden olur. Kadınlarda saç ekimi özellikle bu tür vakalarda birçok kadının hayatını kolaylaştıran son derece etkili bir estetik müdahaledir ve genellikle sonuçlarından memnun kalınır.

  Kadın Saç Ekimi

   

  Saç ekimi erkeklerde mucizeler yaratmasına rağmen kadınlar saç ekimi operasyonlarının  nimetlerinden yararlanmak konusunda hala daha çekingen davranmaktadır diyebiliriz. Oysa ki saç ekimi teknik olarak geldiğimiz noktada kelliğe ve saç kayıplarına karşı geliştirilmiş ne iyi yöntemdir ve özellikle kadınların hoşuna gidecek küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratmaktadır.

  Saç ekimi ameliyatlarında kafanın tamamen traş ediliyor olması, şimdiye kadar kadınların saç ekiminden imtina etmesinin önemli nedenlerinden biriydi. Traşsız saç ekimi sayesinde bu sorun ortadan kalkmış durumdadır. Dolayısıyla saçlarını kestirmeden, traş etmeden saç ekimi yaptırabilecek olmak, kadınlarda saç ekiminin önünü açan önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

  Fakat kadınlarda geçerli tek saç ekimi yöntemi traşsız saç ekimi değildir. Örneğin saç ekimi ile alın daraltma operasyonlarında FUE ve FUE’nin versiyonları olan tüm diğer saç ekimi yöntemleri de kadın saç ekiminde kullanılan teknikler arasında yer alır.

  Traşsız Saç Ekimi

   

  Traşsız saç ekimi ile kastettiğimiz DHI saç ekimi tekniği ile gerçekleştirilen saç ekimi ameliyatlarıdır.

  Traşsız saç ekimi ya da traşsız FUE gibi isimlerle de anılmasının sebebi DHI saç ekimi tekniğinin temelde bir FUE saç ekimi yöntemi olmasıdır. Tıpkı FUE saç ekiminde olduğu gibi foliküler ünite bağımsız bir yapı olarak donör bölgeden tek tek toplanır ve alıcı bölgeye aynı şekilde teker teker nakil edilir.

  DHI (Direct Hair İmplantation)  tekniğinde saç kökleri alındıktan sonra implanter kalem (Choi Pen) vasıtasıyla direkt olarak alıcı bölgeye kanal açılırken aynı anda ekildiği için traşsız kullanılabilmektedir. Traşsız saç ekiminde, FUE tekniğinde olduğu gibi önce kanal açmak gerekmediğinden saç köklerinin dışarıda beklemesine gerek kalmaz. Traşsız saç ekimi bu sayede gerçekleşebilmiştir.

   

  Kadınlarda Traşsız Saç Ekimi Nedir Nasıl Yapılır?

   

   Saç ekiminde geliştirilen en son tekniklerden biri Direct Hair İmplantation yani kısa adıyla DHI yöntemidir. Traşsız saç ekimi olarak bilinir. Özellikle kadınlarda DHI ile traşsız saç ekimi son derece başarılı sonuçlar elde etmemizi sağladığı için sıklıkla tercih ettiğimiz bir uygulamadır.

  Traşsız saç ekimi DHI tekniği, donör bölgeden alınan  saç kökünün Choi Pen aracılığıyla alıcı bölgeye doğrudan ekildiği, yeni jenerasyon saç ekimi yöntemidir. Saç ekimi operasyonu süreçleri DHI tekniğinde de diğer yöntemler ile aynı şekilde ilerler. Hastanın saç ekimine uygun aday olduğuna karar verildikten sonra, saç ekimi planlaması oluşturulur ve planlamaya uygun şekilde, en az iki adet Choi Pen ile farklı kalınlıklardaki uçların kullanıldığı saç ekimi operasyonu, traşsız olarak gerçekleştirilir.

  Estecapelli’de kadın saç ekimi operasyonlarında DHI ve DHI Vita olmak üzere iki traşsız saç ekimi yöntemi kullanmaktayız.

   

  DHI Traşsız Saç Ekimi

   

   Saç ekimi operasyonları lokal anestezi altında gerçekleştirilen küçük çaplı ve düşük riskli cerrahi uygulamalar kategorisinde değerlendiriliyor olsa da ameliyat öncesi hastanın genel sağlık durumu detaylı olarak kontrol edilir. Bir takım testler yapılır, kan değerleri incelenir, kronik bir rahatsızlığı varsa hastalığı takip eden doktordan konsültasyon istenir.

  Hastanın operasyona engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorununun olmadığına emin olduktan sonra detaylı saç muayenesine geçilir. Kadınlarda saç ekiminde başarının sırrı bize göre saç ekimi öncesi muayenede hastanın beklentilerinin en iyi şekilde anlaşılmasıyla çok alakalıdır. Böylece gerçekleştirilecek operasyonla elde edilecek sonuç ile hastanın beklentileri arasında gerçekçi bir resim çizmek mümkün olur. Çünkü saç ekimi operasyonları genellikle başarılıdır fakat abartılmış beklentiler ya da suistimal edilmiş durumlar hayal kırıklığına neden olabilir.

  Kadınlarda DHI tekniği ile traşsız saç ekiminin aşamalarını özetlemek gerekirse:

  • Alınacak greft sayısına karar verilmesi
  • Saç ekimi planlamasının oluşturulması
  • Anestezi
  • Saç köklerinin donör bölgeden alınıp Chopi Pen’e yerleştirildikten sonra alıcı bölgeye ekilmesi.

  Kadınlarda saç ekimi ameliyatı süresi her vakada değişiklik gösterir. Örneğin, DHI tekniği ile alın daraltma gibi uygulamaların süresi daha kısadır. Saç ekimi operasyonunun ne kadar süreceği operasyondan önce netleşir ve hasta operasyona dair tüm diğer detaylarla ilgili olarak, bilgilendirilir.

  DHI, traşsız saç ekimi dışında daha birçok başka avantaj sağlar:

  • DHI saç ekimi tekniği ile son derece doğal görünen saç ekimi sonuçları elde edilir.
  • DHI ile yapılan saç ekimi sonrası yara iyileşme dönemi daha hızlıdır.
  • Doğrudan saç ekiminde saç kökleri dışarıda bekletilmediği için saç ekimi operasyonu sırasında greft ölümü riski DHI saç ekiminde yok denecek kadar azdır.
  • DHI ile daha sık saç ekimi yapmak mümkündür.
  • DHI ile ince saç kökleri dahi nakil edilebilir ki, kadınlarda saç ekiminde bu özellik önemlidir.

   

  DHI Vita Traşsız Saç Ekimi

   

  Vita metodu markamıza ait bir uygulamadır ve DHI Vita sadece Estecapelli bünyesinde uygulanan, patentli DHI saç ekimi yöntemidir.

  DHI Vita ile kadınlarda traşsız saç ekimi tekniğinde hedefimiz saç ekimi ameliyatları sırasında ortaya çıkan greft kaybını sıfıra indirgemek ve ekilen saç kökünün yeni yerinde daha güçlü bir şekilde uzamasını sağlamak.

  DHI Vita tekniğinde, donör bölgeden alınan saç kökleri implanter kaleme yerleştirilmeden önce soğuk buharlama tekniği ile vitamin, mineral ve amino asitlerle beslenir. Güçlenen saç kökleri Choi Pen ile alıcı bölgeye yerleştirilir.

  DHI Vita ile traşsız saç ekiminde yara iyileşme dönemi daha hızlı geçer. Şok dökülme sonrası yeni saç köklerinden uzayan kalıcı saçlarınız daha canlı ve güçlü görünür. DHI Vita sayesinde ince ve güçsüz saç köklerine sahip kadınlara saç ekimi yapmak mümkündür.

   

  Kadınlarda Saç Ekimi ile Alın Daraltma

   

  Alın estetiği, kadın güzelliğinde önemli bir ölçüttür ve yüzün estetik oranı açısında alın genişliği önemlidir. Saç çizgisinin düzenli ve estetik görünmesi daha genç bir yüz iadesi oluşmasına neden olur. Bu yüzden de kadınlarda saç ekimi ile alın daraltma çok güzel sonuçlar elde etmemizi sağlayan bir saç ekimi restorasyonudur.

  Alın bölgesi saç ekimi, kadınlarda traşsız saç ekimi uygulamalarının başında gelir. Donör bölgeden alınan saç kökleri ile saç çizgisi 11,5-2 cm’ye kadar ileri taşınabilmektedir, boşluklu ya da düzensiz saç çizgisi doldurulabilir.

  Saç çizgisi genetik olarak geride olabileceği gibi çeşitli sebeplerle saç dökülmesi sonucunda sonradan olmuş da olabilir. Sebebi ne olursa olsun, saç çizginizden memnun değilseniz alın daraltma ya da saç ekimi ile saç çizgisi restorasyonu uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

  Estetik saç ekimi uygulamaları, saç ekimi ile alın daraltma ve  alın bölgesi saç ekimi fiyatları ile ilgili merak ettiğiniz her konuda bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

  Kadınlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılı?

   

  Tüm dünyada en çok uygulanan estetik operasyonların başında saç ekimi operasyonları gelir çünkü saç ekimi, özellikle FUE tekniğinin geliştirilmesinden bu yana çok hızlı bir şekilde ilerlemiş, son derece işe yarayan, hasta memnuniyeti en yüksek estetik uygulamalardan biridir. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da saç ekimi sonuçları son derece başarılıdır.

  Kadınlarda Traşsız Saç Ekimi Sonuçları

   

  Saç ekiminde klinik seçimi, sonucu belirleyen unsurlar arasında başlı başına bir etkendir. Kadın saç ekiminde en iyi sonuçlar için iyi bir klinik seçmek önemlidir ve kadın saç ekiminde deneyimli klinik bulmak işinizi kolaylaştırır, sürecin her bakımdna daha konforlu ilerlemesini sağlar.

  Doğru yerde saç ekimi yaptıran hemen her saç ekimi hastası “keşke daha önce saç ekimi yaptırsaydım!” şeklinde bir yorum yapar çünkü saç ekimi operasyonundan ortalama 1 yıl sonra yeni görüntüsüne kavuşan çoğu hasta için yeni hali eskisinden iyidir.

  Merdiven altı dediğimiz çok kötü kliniklerde ve saç ekimi yapmayı bilmeyen kişiler tarafından gerçekleştirilmediği takdirde saç ekimi genellikle hasta memnuniyeti ile sonuçlanır. Elbette memnuniyetten daha fazlasını hayal etmek de mümkün.

  Kadın saç ekiminde Estecapelli olarak hedefimiz, traşsız saç ekimi DHI ve  patentli DHI Vita saç ekimi ile hastalarımızın hayal ettiği saçlara en yakın sonuçları elde edecek saç ekimi operasyonlarına imza atmak.

   

  Türkiye’de Kadın Saç Ekimi

  Türkiye; estetik cerrahisi, medikal estetik ve diğer kozmetik uygulamalarda kadınların güvenini kazanmış, prestijli bir adres. Saç ekimi söz konusu olduğunda Türkiye’nin başarısı dünyanın kabul ettiği bir hakikat desek abartmış olmayız.

  Estecapelli olarak Türkiye’de kadınlarda saç ekimine ilginin artması heyecan duyduğumuz şeylerden biri. Zira bu etkili ve kalıcı uygulamadan kadınların da erkekler kadar faydalanması gerektiğini düşünüyoruz. Saçları ile daha uyumlu ve barışık bir ilişki kurmak kadınların güzelliğine güzellik katacak doğal bir dokunuş ve uzun vadede harika bir yatırım  olarak değerlendirilmelidir.

  Kadınlarda Traşsız Saç Ekimi İstanbul

   

  Kadınlarda traşsız saç ekimi yapan İstanbul’daki saç ekimi merkezlerinin sayısı her geçen artmaktadır. Klinik seçerken alternatiflerin çok olması, hasta açısından önemli bir avantaj sağlar çünkü her hastanın bütçesi ve beklentileri farklı olabilir.

  Saç ekiminde Türkiye’yi tercih eden kadınları İstanbul’da, Estecapelli kalitesiyle saçlarına kavuşturmaktan büyük bir zevk ve mutluluk duyacağımızı ayrıca paylaşmak isteriz.

  İstanbul Kadın Saç Ekimi Fiyatları 2021

   

  DHI traşsız saç ekimi fiyatları, diğer yöntemlere göre daha yüksek fiyatlı uygulamalardır. Fakat Türkiye’de  saç ekimi fiyatları genel olarak ucuzdur. İstanbul’da kadın saç ekimi fiyatları ve ücretsiz online konsültasyon için lütfen bizimle iletişime geçin.

  Ücretsiz saç ekimi danışmanlığı için tıklayın.