Estecapelli Saç Ekim Merkezi

Saç Ekiminde Son Metotlardan Olan VITA (Vitamin) Tekniği

Normal metot ile saç köklerini toplama işlemi sırasında alınan saç köklerinin zarar görme riski vardır. Genellikle zayıftırlar ve kırılmaları kolaydır. Alım sırasında kaçınılmaz olarak kök kaybı yaşanır. Saç ekim işleminde kayıp sayısını en aza indirmek için gerçekleştirilen FUE VITA saç ekimi tekniği bu anlamda saç ekimi başarısını olumlu yönde etkilemektedir.

FUE VITA Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

FUE ( Foliküler ünite ekstrasyonu )hasadı ile lokal anestezi altında 1 ila 4 kıl içeren greftler tek tek çıkarılır; bu mikro çıkarma işlemi 0,6 mm ile 1,0 mm arasında çapta değişen küçük pançlar kullanılarak mikro motor yardımıyla kullanılır.

Daha sonra operatör, Safir kalem denilen özel cerrahi aletle saç olmayan açık bölgeye, saçın çıkış yönü ve açısını dikkate alarak, doğal ve sık bir şekilde kanallar açar.

Kanal açma aşamasında, alınan foliküller izotonik bir sıvıya yerleştirilir ve kanallara yerleştirilmeyi bekler.

FUE VITA saç ekim tekniğinde buna ilave olarak özel makineye konan kökler, vitamin, mineral ve aminoasit bazlı likitin soğuk buhara dönüştürülmesi ile köklere verilir. Bu sayede kökler beslenir ve ekim işlemine kadar canlı tutulur.

FUE VITA saç ekimi yönteminde en önemli detay doktor ve sağlık ekibinin tecrübesidir. Saç ekimi yaptıran kişinin doğal bir görünüme kavuşması için kanal açma işleminin en iyi şekilde yönetilmesi gerekir.

FUE VITA saç ekim tekniğindeki adımlar nelerdir?

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5-8 Saat

Anestezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

1-7 Gün

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet
Öncesi ve Sonrası

Kesin ve harika sonuçlar

Ortadaki oku sağa sola kaydırarak sonuçları görebilirsiniz.

Estecapelli Saç Ekim MerkeziTrapianto Capelli Prima e Dopo -1
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi
Estecapelli Saç Ekim MerkeziEstecapelli Saç Ekim Merkezi

FUE VITA Tekniğin Avantajları Nelerdir?

Köklerin (alımdan önce) vitamin, aminoasit ve mineral bazlı bazı solüsyonlarla tedavi edilerek onların alım öncesi güçlendirilmesi ve beslenmesi uygulamasına dayanan FUE VITA tekniği saç köklerinin alındıktan sonraki süreçte yaşamsal faaliyetlerini yitirmemesi için son derece faydalıdır.

Bu teknik neticesinde kök sağlığı korunur ve hasar görme riskine daha az maruz kalır. Bu şekilde beslenen saç kökleri ekimden sonraki süreçte de daha kolay bir gelişim gösterir.

FUE VITA saç ekim tekniğinde ne zaman sonuç alınır?

Ekim yaptıran kişi yeni görüntüsüne bir an önce kavuşmak ister. Ekilen saçların çıkma süresi kişiden kişiye değişebileceği için bu konuda net bir zaman söylemek doğru değildir. Ancak saç ekimi yaptıran kişilerde görüldüğü üzere saçlarda kesin sonucun görülmesi yaklaşık olarak 6 ila 12 aya kadar sürmektedir.

FUE VITA işlemi ağrılı bir işlem midir?

Estecapelli’de saç ekim işlemi ağrılı değildir, anestezi işlem görecek bölgeye özel bir alet kullanılarak hava basıncı yardımı ile lokal olarak uygulanır. Bu aşamadan sonra lokal anestezi iğneleri uygulanmalıdır.

Acı eşiği kişiye göre değişen bir durum olduğu için bazı hastalar işlem sırasında uyuyabilirken bazı hastalar anestezi esnasında acı hissettiklerini dile getirebilirler. Ancak burada hissedilen acı, dayanılmaz düzeyde bir acı değildir ve sadece anestezi uygulanan sürede hissedilebilir.

Estecapelli Saç Ekim Merkezi

FUE VITA metot saç ekimi kimlere uygulanabilir?

Saç ekiminin başarılı olmasında rol oynayan birçok faktör vardır. Saç ekimine uygunluğunuz konsültasyon (tıbbı geçmiş bilginiz) sırasında saçınızın analiz sonucuna göre şekillenmektedir. Bu aşamada oldukça deneyimli Saç ekimi cerrahınız sizin için doğru saç ekim yönteminin ne olduğundan emin olacaktır.

Bu kararı vermek için doktorunuz aşağıdaki unsurları göz önünde bulunduracak;

  1. Yaş – Saç ekimi için gerçekten bir yaş sınırı olmamasına rağmen, yine de saç ekimi için en iyi adayların 27-30 yaşın üzerinde olması sonuçlar üzerinde rol oynamaktadır.
  2. Donör alan – Nakledilebilecek sağlıklı saç köklerine sahip olmanız gerekir. Donör bölge genellikle saçlı derinin alt kısmıdır, bazen göğüs ve sakal kılları saç ekimi için kullanılabilir.
  3. Saç Dökülmesinin Türü – Saç dökülmenizin nedeni, saç ekimine uygunluğunuzun büyük bir parçasıdır. En iyi adaylar, erkek veya kadın tipi kellikten muzdarip olanlardır, çünkü tipik olarak tüm kafa derisini değil, saç derisinin yalnızca belirli bölgelerini etkiler. Yani donör alanınız büyük olasılıkla etkilenmeyecektir.
  4. Sağlık – Etkili bir saç ekimi için tıbbi açıdan herhangi bir rahatsızlığınızın olmaması gerekir.

FUE VİTA Tekniğin Başarı Oranı

Ekim sonrası saç köklerinin büyüme başarı olasılığı FUE VITA ile artırılır. Normal bir nakil sırasında büyümeyen kökler %20 oranında saptanırken, FUE VITA sayesinde bu oran genellikle % 10’a düşürülür.

Estecapelli’nin imza tekniği olan bu metot patentli olarak sadece Estecapelli’ye aittir.